Sveiki,

baigiantis metams apžvelgėme statistinius duomenis ir galime pasidžiaugti, kad mūsų nuolatinės pastangos gerinti teikiamų paslaugų kokybę atnešė lauktų rezultatų. Klientų pasitenkinimo rodiklis šiemet pasiekė net 4.8 iš 5. Dėkojame jums už pasitikėjimą ir mūsų darbo įvertinimą!

Trumpai apžvelgiame keletą šių metų patobulinimų, kurie mums padėjo pasiekti tokių rezultatų:

 

Sistemingai geriname automatinius bei asmeninius atsakymus į klientų užklausas bei vartotojo vadovą pagal gautas užklausas.

 

Itin džiaugiamės, kad turime realiu laiku veikiančią pranešimų apie klaidas sistemą: programėlėje arba internetinėje aplinkoje atsiradus kritinei klaidai, apie ją tą pačią minutę yra informuojami TASKER darbuotojai. Taip užtikriname, kad klaidos yra išsprendžiamos per trumpiausią įmanomą laiką.

 

Įdiegėme specialią programinę įrangą, kurioje saugoma ir nuolat pildoma klientų dokumentacija. Tai leidžia tiksliau ir efektyviau vykdyti klientų palaikymo ir vystymo darbus.

Kitų metų tikslai

Ir čia sustoti neketiname. Kitais metais kursime dar glaudesnį ryšį su klientais bei pristatysime vertingų patobulinimų. Pavyzdžiui, šiuo metu jau testuojame pokalbių realiu laiku funkciją, o 2018-aisiais ją pristatysime visiems savo klientams.

Jūsų palaikymas, komentarai ir bendradarbiavimas mums leidžia tobulėti ir skatina dar labiau stengtis atitikti jūsų lūkesčius. Primename, kad jūsų pasiūlymų ir klausimų visuomet laukiame el. paštu suppport@taskertools.com.


Produktyvaus darbo su TASKER!