Sveiki,

Grįžtame pas jus su dar dviejų naujų funkcijų, kurios jau veikia nuo 4.0 TASKERversijos, pristatymu!

Tikime, kad šios funkcijos padės greičiau gauti informaciją apie užduočių vykdymą internetinėje aplinkoje bei nuolat sekti įmonės pažangą.


TASKER veiklos ataskaita

Mes suprantame, koks sudėtingas gali būti vadovų darbas, darant analizes prieš priimant įmonės procesų gerinimo sprendimus, koks svarbus yra nuolatinis įmonės užduočių atlikimo, išdirbtų valandų, pajamų prieaugio ir kitų veiksnių stebėjimas.

Kad šios kasdienės užduotys būtų atliekamos paprasčiau, siūlome vadovams išbandyti naują TASKER 4.0 versijos funkciją: nuo šiol visada žinosite, ką veikia jūsų darbuotojai! Pasirinkę Jums priimtiną ataskaitų siuntimo dažnį, įvedę gavėjų el. pašto adresus, Jūs ir gausite duomenis, ne tik su pasirinkto laikotarpio užduočių vykdymo statistika, tačiau ir kokį progresą procentaliai padarė įmonė nuo praeito ataskaitinio laikotarpio.

Daugiau informacijos čia.


Pranešimų stebėjimas pagal individualius nustatymus

Kad pavyktų dar labiau taupyti darbo laiką ir reaguoti į svarbius pokyčius iškart, nuo šiol galite matyti “Google Chrome” naršyklėje informacinius pranešimus, neprisijungus prie TASKER internetinės aplinkos! Jums tereikia įeiti į „Mano pranešimai“ vartotojo meniu ir pasirinkti, kokio tipo pranešimus norite išvysti. Ši funkcija bus naudinga tiek darbus planuojantiems žmonėms, tiek darbų operatoriams, kadangi TASKER vartotojai gali gauti pranešimus ne tik  apie naujų užduočių sukūrimą, bet ir apie jų statuso pakitimą.

Daugiau informacijos čia.


Produktyvaus darbo su TASKER!