Sveiki,

Balandžio 26d. oficialiai pradėjo veikti naujomis funkcijomis papildyta 4.0 TASKER versija. Kaip ir žadėjome, ji dar efektyviau padės planuoti laiką bei valdyti užduotis.

Šiandien norime jums pristatyti dvi, vienas pagrindinių funkcijų, kuriomis papildėme TASKER produktą, atsižvelgdami į jūsų pageidavimus:


Kalendoriaus papildymai

Atsižveldami į mūsų klientams kylančias situacijas, kalendorius nuo šiol papildytas planavimo funkcijomis, kurios leis dar efektyviau išnaudoti darbuotojų laiką. Situacijose, kai Jūsų darbuotojai ar klientai registruoja poreikį atlikti darbus, svarbu žinoti darbų atlikimo vietas ir galimus laisvus laikus bei resursus. Tad nuo šiol kalendorius papildytas žemėlapio funkcija, kuriame matysite ne tik jau suplanuotus darbus bei darbuotojų lokacijas, bet ir turėsite galimybę matyti, kuriose vietose yra naujai sukurti užduočių prašymai! Ir tai dar ne viskas – greitam ir patogiam darbui kalendoriuje naudokite “Drag and drop” funkciją, kuri leis greičiau bei patogiau perskyrinėti, perplanuoti jau sukurtas užduotis.

Daugiau info čia.


Mobiliosios aplikacijos galimybė matyti nepriskirtas užduotis

Nuo TASKER 4.0 versijos užduočių filtrų sąraše atsirado dar viena kategorija – „Nepriskirtos“. Ši kategorija padės jums ne tik išspręsti problemą, kai keli darbuotojai yra vienodai pajėgus atlikti tam tikras užduotis, tačiau ir leis prisidėti prie motyvacinės sistemos kūrimo jūsų įmonėje! Nuo šiol darbuotojai patys galės rodyti iniciatyvą ir sau savarankiškai prisiskirti užduotis, pagal savo galimybes bei norą.

Daugiau info čia.


Produktyvaus darbo su TASKER!